Indie. Miliony ludzi biorą udział w pierwszym Międzynarodowym Dniu Jogi

fot.Narendra Shrestha/EPA

fot.Narendra Shrestha/EPA

W niedzielę na całym świecie obchodzony jest pierwszy Międzynarodowy Dzień Jogi. W Indiach, gdzie zagorzałym zwolennikiem ćwiczeń jogi jest premier Narendra Modi, uczestniczyło w tych obchodach wiele setek tysięcy ludzi.

W centrum stolicy Indii, na jednym z największych bulwarów, zamkniętym dla ruchu samochodowego, mieszkańcy rozłożyli maty do jogi. Wśród nich był premier Modi w otoczeniu ministrów swego rządu, zagranicznych dyplomatów, polityków.

„Nie tylko obchodzimy ten dzień, ale i ćwiczymy umysł, aby zacząć nową erę pokoju i harmonii” – powiedział Modi.

Międzynarodowy Dzień Jogi został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w grudniu ubiegłego roku. Inicjatywę w tej sprawie zgłosił premier Indii, uzasadniając, że „joga cieszy się światowym uznaniem tych, którzy chcą żyć bez stresu i decydują się na całościowe podejście do zdrowia”. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ciekawostki

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*