Gruzja. Samochód radnego przemienia się w niedzielę w darmową taksówkę

Gruzja. Samochód radnego przemienia się w niedzielę w darmową taksówkę

Radny miasta Gurdżani na wschodzie Gruzji co niedziela bezpłatnie wozi ludzi własnym samochodem, by pokazać, że służy mieszkańcom – podał we wtorek portal BBC News. Darmowa usługa jest dostępna przez cztery godziny.

„Chcę pokazać ludziom, że jestem ich sługą” – powiedział radny Zurab Sepiaszwili lokalnemu kanałowi telewizyjnemu, Gurdżani TV. Jak dodał, niektórzy politycy zachowują się jak „panowie”. Radny zapewnia też, że sam pokrywa koszty paliwa.

Samochód radnego jest też „strefą wolną od polityki” – zauważa BBC. Sepiaszwili, który należy do Gruzińskiej Partii Pracy, twierdzi, że jego pasażerami mogą być członkowie innych ugrupowań politycznych. (PAP)

fot.Mari Japaridze/GZA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ciekawostki

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*