Francja. Zakładowa wycieczka 6,4 tys. pracowników chińskiej firmy

fot.alexandria/pixabay.com

fot.alexandria/pixabay.com

Szef chińskiej grupy biznesowej Tiens, miliarder Li Jinyuan, zafundował swym najlepszym pracownikom z okazji 20-lecia firmy atrakcyjną czterodniową wycieczkę do Francji. Zaprosił na nią 6,4 tys. osób, czyli więcej niż połowę 12-tysięcznej załogi.

Wycieczka rozpoczęła się w Paryżu, a zakończyła w Nicei. We francuskiej stolicy chińska grupa wynajęła 140 hoteli. W programie było m.in. zwiedzanie Luwru. Li został przyjęty w Paryżu przez ministra spraw zagranicznych Francji Laurenta Fabiusa.

Grupa Tiens jest międzynarodowym konglomeratem z centralą w mieście Tianjin we wschodnich Chinach. Działa w wielu branżach, takich jak biotechnologie, logistyka, handel elektroniczny, nieruchomości, turystyka. Francuskie media szacują, że wycieczka kosztowała 13-20 mln euro.

Francja cieszy się wśród chińskich turystów wielką popularnością. Przybywa ich do tego kraju ok. 2 mln rocznie, a władze francuskie chcą zwiększyć tę liczbę do 3,4 mln w 2018 roku. Będzie temu służyć m.in. tzw. szybka ścieżka przyznawania Chińczykom wiz. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ciekawostki

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*