Brazylia: św. Mikołaj z hukiem otworzył sezon świąt kradnąc helikopter

Christmas preparations in Jerusalem

Policja w Sao Paulo w Brazylii prowadzi pościg za mężczyzną pracującym jako św. Mikołaj. Uprowadził on śmigłowiec typu Robinson 44 wynajęty wraz z pilotem na wyprzedaże tzw. czarnego piątku. Jak dotąd nie udało się ustalić, gdzie podziała się maszyna.

Śledztwo ujawniło, że pilot został zmuszony do wylądowania na niewielkiej farmie w pobliżu Sao Paulo zaraz po starcie. Tam do św. Mikołaja dołączył jego anonimowy towarzysz.

Po związaniu pilota obaj mężczyźni przejęli stery maszyny i udali się w nieznanym kierunku. Pozostawiony na farmie lotnik zdołał poinformować policję o zajściu dopiero wielu godzinach.

Pościg za św. Mikołajem, który zamienił tradycyjny zaprzęg z reniferami na helikopter, trwa. Informacja o incydencie wzbudziła ogromne zainteresowanie w Brazylii w związku z rozpoczęciem okresu przedświątecznych zakupów. (PAP)

fot.  EPA/ABIR SULTAN

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ciekawostki

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*