Beata Sadowska: nie mam telewizora – przede wszystkim ze względu na głowę

Beata Sadowska fot.Strefa Gwiazd/Stach Leszczyński/PAP

„Od 15 lat nie mam telewizora – nie tylko ze względu na wzrok, ale przede wszystkim na głowę” – mówi PAP Life Beata Sadowska. Dziennikarka dba o to, by jej dzieci nie spędzały czasu przed laptopem. Sama zaś do pracy przed komputerem zakłada okulary.

„Wolę przeżywać świat w realu niż przed szklanym ekranem” – dodaje w rozmowie z PAP Life Sadowska. Dziennikarka w trosce o wzrok swoich dzieci, dwóch synków, dba też o to, by nie spędzali oni czasu przed laptopem. „Bajka jest ewentualnie na dobranoc, ale też nie codziennie. Trzeba o to dbać, trzeba uczyć dzieci i pokazywać im alternatywę. To jest możliwe” – przekonuje.

Dziennikarka, choć sama nie ma wady wzroku, nosi okulary do komputera, bowiem – jak przyznaje – dużo na nim pracuje. „Takie okulary odbijają światło komputera, dzięki czemu oczy się nie męczą, a wzrok się nie psuje. Także okulary noszę profilaktycznie, ponieważ dużo czasu spędzam przed ekranem, bo bardzo dużo piszę. Mam świadomość, że to światło jest szkodliwe, więc chcę chronić swój wzrok” – kwituje Sadowska. (PAP Life)

Categories: Ciekawostki, Gwiazdozbior

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*