15-metrowy Jezus w Ohio

W mieście Monroe, w stanie Ohio, powstaje ponad 15-metrowa statua Jezusa Chrystusa. Pierwsze 6 metrów pomnika zostało wzniesionych już w minioną środę. Zjawiskowy pomnik stanie przed kościołem Solid Rock Church przy autostradzie międzystanowej nr 75 i nie jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem w tej parafii. 

fot. Pomnik ochrzczony mianem King of Kings, Monroe, w stanie Ohio

Wznoszona w Ohio statua Jezusa Chrystusa wyciągającego ramiona do nieba i zaprojektowana przez Brada Coriella powstaje w Monroe już po raz drugi. Pierwszy, oryginalny pomnik (o wadze 7 ton) przed kościołem Solid Rock Church został zniszczony 15 czerwca 2010. W popiersie Jezusa uderzył piorun, doprowadził do pożaru, w wyniku którego ogromny Jezus całkowicie spłonął.

„Poprzedni pomnik był niejako symbolem tej okolicy”, tłumaczy zarządca kościoła w Monroe, Ron Carter. „Kiedy pomnik spłonął, otrzymaliśmy wyrazy współczucia od wielu ludzi, nawet z Chin, którzy wspierali nas w trudnych chwilach.”

Oryginalne popiersie Jezusa zostało wzniesione w 2004 roku, a całe przedsięwzięcie kosztowało 250 tys. dolarów. Pomnik wzniesiono dzięki datkom uzbieranym od wiernych.

Ron Carter tłumaczy: „Ten pomnik ma być przypomnieniem dla wszystkich, którzy jeżdżą autostradą nr 75 i mówić im, że Chrystus jest nadzieją i światłem tego świata. To główne zadanie kościoła – sławić Chrystusa w świecie.”

Carter zapowiada, że budowa pomnika zostanie ukończona przed 30 września.

AS

Categories: Ciekawostki

Comments

  1. klim z chicago
    klim z chicago 31 sierpnia, 2012, 20:31

    Pan Jezus zyje na wieki, on nie splonal!

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*