Filary Chicago. Promocyjny film Konsulatu RP (ZOBACZ WIDEO)

fot.YouTube screenshot

Krótki film promocyjny przypominający o roli i wkładzie Polaków w powstanie i rozwój Wietrznego Miasta wyprodukował Konsulat Generalny Rzeczpospolitej Polskiej w Chicago.

Tańczący górale w strojach ludowych, na stałe wpisane w krajobraz miasta polskie katedry, a do tego bohaterowie narodowi, generałowie – Tadeusz Kościuszko i Kazimierz Pułaski – to tylko niektóre symbole polskości i ważne dla Polonii miejsca na mapie Chicago, uwiecznione przez producentów promocyjnego filmu pt. „Pillars of Chicago” („Filary Chicago”). Film przypomina o roli i wkładzie Polaków w budowę, rozwój i kształtowanie wyjątkowego charakteru Wietrznego Miasta.

Film został wyprodukowany przez Konsulat Generalny RP za fundusze Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Jego premierowy pokaz miał miejsce w konsulacie 9 listopada, podczas uroczystości upamiętniającej 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. „Pillars of Chicago” można obejrzeć na stronie internetowej Konsulatu Generalnego RP w Chicago oraz „Dziennika Związkowego” (www.dziennikzwiazkowy.com) Adresatami klipu jest odbiorca amerykański; konsulat zachęca do rozsyłania i przyklejania filmu w mediach społecznościowych. (gd)

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*