„Niepodległa jest dla wszystkich” – spot społeczny promujący obchody 100-lecia niepodległości

fot.Niepodlegla.gov.pl

„Niepodległa jest dla wszystkich” – to hasło dostępnego od środy w internecie spotu społecznego promującego obchody 100-lecia niepodległości Polski. Film zrealizowano na zlecenie Biura Programu „Niepodległa”. „Każdy z nas może inaczej świętować niepodległość” – podkreślają autorzy projektu.

W spocie wystąpili beneficjenci programu dotacyjnego „Niepodległa”, m.in. muzyk i pedagog Jan Kania z zespołem „Krzaki i Pniaki”, śpiewaczki z Koła Gospodyń Wiejskich w Łęgu Przedmiejskim, muzycy z zespołu Capella Milanoviensis, druhny i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrówce, wioślarki AZS AWF Warszawa, czy Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia.

W trwającym 35 sekund spocie, osoby z całej Polski, zajmujące się przygotowaniem Święta Niepodległości zostały zapytane, „dlaczego to robią”. „To jest po prostu impuls do życia; dla ludzi, których kochamy; to jest tradycja; dla Polski; dla rodziny, i dla siebie, i dla wszystkich” – tak odpowiadali uczestnicy nagrania.

Biuro Programu „Niepodległa” przekonuje, że to, jak świętujemy „jedną z najważniejszych rocznic w historii naszego kraju nie jest istotne, bo niepodległa… jest dla wszystkich. I każdy z nas jest jej częścią! Każdy z nas tworzy ją na co dzień”.

„Każdy z nas może inaczej świętować niepodległość – każdego dnia lub tylko 11 listopada, z najbliższymi, albo z nieznajomymi, biorąc udział w oficjalnych uroczystościach, albo organizując własne lub po prostu… 11 listopada wywieszając flagę państwową” – podkreślono w informacji prasowej.

Jak podało, Biuro Programu „Niepodległa” podczas kręcenia spotu odwiedzono m.in. Fabrykę Sztuki i Stare Kino w Milanówku, Gałki Rusinowskie, Małe Muzeum Rolnictwa w Ciepielewie, Centrum Kultury – Biblioteki i Sportu w Lelisie, Dąbrówkę, Warszawę i Zwoleń.

100. rocznica odzyskania niepodległości Polski przypada w 2018 roku. Zadania mające na celu upamiętnienie i uczczenie wydarzeń oraz osób związanych z odzyskaniem, a także utrwaleniem polskiej niepodległości będą realizowanie w latach 2017-2021. (PAP)

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*