Zwolniony prezydent college’u DuPage pozywa zarząd

Robert L. Breuder fot.ncmpr.org

Robert L. Breuder fot.ncmpr.org

Niecałą dobę po swoim zwolnieniu z funkcji rektora College of DuPage, Robert Breuder wniósł do sądu pozew przeciwko zarządowi uczelni, oskarżając go o zamach na jego dobre imię i spowodowanie szkód psychologicznych.

Pozew wpłynął do sądu w Chicago w środę, 21 października. Wśród zarzutów wobec zarządu college’u znajdują się m.in. złamanie kontraktu pracowniczego, zniesławienie, zamach na reputację, pozbawienie możliwości rozwoju zawodowego i straty psychologiczne, których ma doświadczać zwolniony rektor uczelni.

Adwokat Breudera Martin Dolan zapowiada, że jego klient będzie domagał się minimum 2 mln dol. zadośćuczynienia i należnych mu odpraw. „Działania zarządu są nielegalne na wielu poziomach. Najwyższy czas, by dr Breuder powstrzymał falę niesłusznych, krzywdzących oskarżeń” – czytamy w oświadczeniu adwokata.

Były rektor pozywa wszystkich czterech członków zarządu College of DuPage, którzy zagłosowali za jego zwolnieniem podczas wtorkowego zabrania. Zarząd uczelni, stosunkiem głosów 4-1 zdecydował o natychmiastowym zwolnieniu rektora Roberta Breudera w związku z szeregiem kontrowersji otaczającej jego funkcję. Zdaniem zarządu Breuder miał nadużywać przywilejów i naraził uczelnię na straty finansowe.

(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*