Związki AFL-CIO poparły Pritzkera na gubernatora

J. B. Pritzker fot.Twitter

Oddział stanowy Illinois AFL-CIO, jednej z największych centrali związków zawodowych w kraju, udzielił oficjalnego poparcia w demokratycznych prawyborach na gubernatora miliarderowi J.B. Pritzkerowi, dzięki czemu uzyskał on status faworyta wyścigu.

Prezes Illinois AFL-CIO Michael Carrigan potwierdził 6 czerwca, że związek udzielił Pritzkerowi formalnej rekomendacji politycznej i zaznaczył, że decyzję podjęto podczas pięciogodzinnych obrad przy drzwiach zamkniętych.

Poparcie zostało wystosowane wyjątkowo wcześnie w kampanii wyborczej –  na dziewięć miesięcy przed terminem wstępnej elekcji. Nie jest ono jedynie wyrazem prestiżu, ale przekłada się również na zastępy wolontariuszy pracujących w kampanii oraz na fundusze wyborcze, choć Pritzker obiecywał, że swój wybór sfinansuje z własnej kieszeni.

Główny rywal miliardera, Chris Kennedy, milioner i biznesmen, za pośrednictwem swego rzecznika stwierdził, że Pritzker otrzymał poparcie związkowych elit, ale nie szeregowych członków, bo ci wcale go nie chcą na najwyższym w stanie urzędzie.

Oprócz Chrisa Kennedy’ego w wyścigu o nominację Partii Demokratycznej na urząd gubernatora udział wezmą: senator stanowy Daniel Biss, radny chicagowski Ameya Pawar, szef szkolnictwa w powiecie Madison Bob Daiber oraz poseł stanowy Scott Drury z Highwood. Ubiegający się o reelekcję gubernator Bruce Rauner nie ma opozycji w republikańskich prawyborach.

Przypomnijmy, że prawybory na gubernatora Illinois odbędą się 20 marca 2018 r., a wybory powszechne 6 listopada 2018 roku.

(ao)

Categories: Chicago

Comments

 1. zza kałuży
  zza kałuży 6 czerwca, 2017, 20:40

  Rauner pokazał, że aby kupić sobie gubernatorstwo Illinois nie trzeba być miliarderem; wystarczy tylko być multimilionerem.
  Teraz ten kandydat podbija stawkę?
  Wkurzył się, że inny miliarder ubiegł go w kolejce po fotel prezydenta USA?
  Kaprysy mamy takie jaki gruby jest nasz portfel…

  Reply this comment
  • RP
   RP 7 czerwca, 2017, 12:53

   Nie wspominajac, innego „wspanialego” milionera: Rahm’a, ktory „rzadzi” w chicago… Ale w tym wypadku, polityczna poprawnosc, ktora tak dalece propagujesz, nie pozwala na nie lubienie tego akurat gagatka. Nie wazne ze dorobil sie multimilionow w pokretny sposob na szeroko rozumianej „bankowosci” w kilka tylko lat, a do polityki wypychany jest ze wzgledu na swoje pochodzenie. Dont let the truth blind you!

   Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*