Związany i obrabowany. Kolejny brutalny atak na północy miasta

EPA-EFE/LARRY W. SMITH

Związanego i obrabowanego mężczyznę w jego własnym garażu w północnej części Chicago znalazła policja w miniony wtorek, 28 listopada.

Jak informuje policja, do zdarzenia doszło kwadrans po godz. 18 w rejonie 1400 North Bosworth Avenue w chicagowskim Noble Square. 41-letni Brad Grens został związany i obrabowany przez uzbrojonego osobnika.

Mężczyzna powiedział śledczym, że właśnie wjechał do garażu i jeszcze chwilę siedział w aucie pisząc SMS-a, gdy zbliżył się do niego uzbrojony osobnik.

Napastnik kazał mu opuścić pojazd i położyć się na ziemi, po czym związał ofiarę i kazał podać numer dostępowy do karty bankowej. Bandyta zbiegł z miejsca przestępstwa zrabowaną hondą CRV oraz z portfelem, telefonem i kartą bankową ofiary. Kilka minut później podjął 600 dol. z konta ofiary.

Przypomnijmy, że 27 listopada doszło do trzech brutalnych ataków na północy miasta – w Edgebrook, West Town i Lincoln Square. Dwie kobiety zostały obrabowane i doznały obrażeń, a mężczyznę postrzelono w samochodzie. 16 listopada w Noble Square 30-letnia kobieta została pobita w swym mieszkaniu przez napastników, którzy podszywali się pod pracowników firmy dostawczej.

(ao)

Categories: Chicago
Tags: atak, Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*