Żonaty ksiądz na parafii w Clarendon Hills

fot.tunnelarmr/Flickr

fot.tunnelarmr/Flickr

Nietypowy ksiądz obejmie w czerwcu posługę w kościele katolickim na południowo-zachodnich przedmieściach Chicago. Na nową placówkę przybędzie z… żoną i dwójką dzieci.

Ksiądz David Medow zostaje przeniesiony z parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Plainfield, gdzie był proboszczem, do kościoła katolickiego Notre Dame w Clarendon Hills, 18 mil na południowy zachód od Chicago. 59-letni ksiądz Medow jest jednym z ok. 200 żonatych księży katolickich w całym kraju.

Ksiądz Medow jest szczęśliwym mężem Jane od 38 lat. Jest również ojcem 29-letniego Nikolaia i 25-letniej Hannah. Sam twierdzi, że fakt iż ma rodzinę, nie przeszkadza wcale w jego podstawowej roli księdza.

Ojciec Medowa był żydem, a matka luteranką. Sam został wychowany w wierze luterańskiej i przez 12 lat pracował jako luterański pastor. W 1996 r. został przyjęty do kościoła katolickiego. Przyjęcie przez niego święceń kapłańskich było możliwe dzięki specjalnemu procesowi, który ustanowił Watykan dla członków duchowieństwa innych wyznań, którzy chcieliby wstąpić w szeregi katolickich księży. W takich przypadkach wymagana jest zgoda papieża.

Sami parafianie z entuzjazmem oczekują nowego księdza. Niektórzy twierdzą, że fakt, iż ma żonę i dzieci może pozytywnie wpłynąć na zrozumienie problemów przeciętnego katolika.

(jm)

Categories: Chicago

Comments

 1. Naftali
  Naftali 22 kwietnia, 2017, 11:42

  To ze ma zone i dzieci jest zgodne z Biblia.
  Celibat to zaprzeczenie tego wymogu zapisanego w 1 liscie do Tymoteusza rozdzial 3.

  „(1) Nauka ta zasługuje na wiarę. Jeśli ktoś dąży do biskupstwa, pożąda dobrego zadania. (2) Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, (3) nieprzebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, (4) dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. (5) Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży?” Biblia tysiaclecia.

  Reply this comment
  • Rysiu
   Rysiu 22 kwietnia, 2017, 20:02

   Nie chem alem muszem, cie gnebic „w zyda wierzacy”
   Zgodne z Biblia jest rowniez zabijanie dzieci, niewiercow, zony i innych.
   Ale jak tylko zaczniesz „wierzyc”, wszystko tobie bedzie wybaczone – czy to nie jest piekne?

   Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*