Żółta linia CTA znów otwarta

Żółta linia CTA znów otwarta
Stacja kolejki Żółtej linii fot.Zol87/Wikipedia

Stacja kolejki Żółtej linii fot.Zol87/Wikipedia

W piątek rano został wznowiony ruch na linii żółtej kolejki CTA, przerwany 17 maja z powodu osunięcia się ziemi z nasypu kolejowego. Podróżni korzystający z linii łączącej Chicago i Skokie przez najbliższe osiem dni jeździć będą bezpłatnie.

Darmowe przejazdy stanowią część kampanii CTA, która ma zachęcić do korzystania z unieruchomionej przez 5,5 miesiąca kolejki. Do końca roku CTA zapewnia też bezpłatny parking przy przystanku na Dempster Avenue.

Uroczysta ceremonia ponownego otwarcia żółtej linii CTA odbyła się na stacji Skokie Swift. Przedstawiciele władz odbyli bezpłatną podróż w historycznych wagonach kolejki, które zostały już wcześniej przeznaczone na złom i nowych wagonach, które CTA otrzymała w ubiegłym miesiącu.

Przed osunięciem się ziemi pod torami w pobliżu wiaduktu nad McCormick Blvd. pociągi żółtej linii CTA przewoziły 2,9 tys. pasażerów dziennie. Liczba pasażerów korzystających z bezpłatnych, ale wolniejszych autobusów wahadłowych, była o połowę mniejsza. Przewóz pasażerów autobusami został w czwartek wieczorem defintywnie wstrzymany.

Jim Harper, główny inżynier CTA przyznaje, że nowa skarpa pod torami w pobliżu wiaduktu nad McCormick Blvd. została zbudowana tak, by mogła wytrzymać przez przynajmniej 100 lat oraz ruch pociągów jeżdżących z szybkością 70 mil na godzinę. CTA nie przewiduje jednak, by w najbliższej przyszłości kolejka przekraczała prędkośc 55 mil na godzinę. (ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*