Znowu spadają notowania kredytowe Chicago

fot.Justin Lane/EPA

fot.Justin Lane/EPA

W rezultacie dziur w systemie emerytalnym i deficytów w budżecie Chicago kolejna agencja ratingowa Standard & Poor’s (S&P) pogorszyła notowania kredytowe miasta.

Dotychczasowa ocena (A-)została obniżona o jeden stopień (BBB+). Analitycy S&P uzasadnili swą decyzję nie tylko aktualną złą sytuacją finansową, ale też brakiem perspektyw na rozwiązanie problemu. Według nich, trzecie pod względem wielkości miasto w kraju musi sporządzić szczegółowy, wiarygodny plan pokazujący, że poradzi sobie z deficytem budżetowym, który w 2017 r. ma sięgnąć 588 mln dol. głównie z powodu rosnących zobowiązań emerytalnych dla policjantów i strażaków.

Główna szefowa ds. finansowych Chicago Carole Brown stwierdziła, że plany dotyczące likwidacji deficytów powstaną podczas sporządzania kolejnego budżetu miasta. Zapewniła, że miasto będzie spłacać swych kredytodawców.

Przypomnijmy, że w maju firma ratingowa Moody’s obniżyła ocenę Chicago do poziomu śmieciowego (Ba1). Firma sugerowała, by Chicago znalazło źródło nowych funduszy w postaci na przykład podwyżek podatków.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*