Znaczny wzrost liczby skarg na przemoc domową

Znaczny wzrost liczby skarg na przemoc domową

Dramatycznie wzrosła w aglomeracji chicagowskiej liczba skarg na przemoc domową. Jedna z agencji pomocowych na przedmieściach Chicago odnotowała 120-procentowy wzrost w liczbie meldunków dotyczących maltretowania fizycznego. Zdaniem ekspertów, to rezultat wyemitowania przez media nagrania wideo pokazującego, jak znany futbolista bije w windzie narzeczoną (obecnie żonę) i ciągnie nieprzytomną po ziemi.

Chicago Metropolitan Battered Women Network (CMBWN) na północno-zachodnich przedmieściach Chicago zwykle przyjmuje około 2 tys. zgłoszeń dziennie; ostatnio jest ich  ponad 4 tys. − o około 120 proc. więcej.

Nieprzypadkowo − jak uważa CMBWN − wzrost nastąpił po tym, jak cała Ameryka zobaczyła w mediach Raya Rice’a do nieprzytomności bijącego po twarzy narzeczoną. Przebieg zdarzenia zarejestrowała kamera w windzie w kasynie w Atlantic City.

Wyemitowanie nagrania zdemaskowało kryzys moralny wśród zawodników ligi futbolowej NFL i dało początek debacie publicznej na temat przemocy domowej.

Przedstawiciele CMBWN  mają nadzieję, że lokalna drużyna futbolowa Chicago Bears weźmie udział i wesprze finansowo akcję prewencji przemocy domowej w całym Illinois. Organizacja poinformowała telewizję NBC5, że spotkanie w tej sprawie ma się odbyć jeszcze w tym tygodniu.

CMBWN przyjmuje skargi od ofiar przemocy domowej pod numerem: 877-863-6338

(ao)

fot.thisguyhere/pixabay.com

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*