Zmiany w stanowym programie Medicaid

Zmiany w stanowym programie Medicaid

Gubernator Pat Quinn podpisał ustawę wprowadzającą kilka zmian w programie Medicaid. Przywrócił m.in. zniesione 2 lata temu w ramach oszczędności opłaty za leczenie stomatologiczne i podiatryczne. Ustawa zacznie obowiązywać od 1 października.

fot.Geir Halvorsen/Flickr

fot.Geir Halvorsen/Flickr

Zwolennicy ustawy argumentowali, że prewencyjne usługi dentystyczne i podiatryczne dla ubogiej ludności na dłuższą metę przyczynią się do zaoszczędzenia stanowych funduszy, zmniejszając liczbę pacjentów korzystających z usług pogotowia. Gubernator przedstawił ustawę jako kolejny „krytyczny krok” na drodze do reformowania programu Medicaid.

Przywrócenie usług stomatologicznych i podiatrycznych na kilka następnych lat jest możliwe dzięki 2,4 mld dol., które Illinois ma otrzymać od federalnego rządu. Fundusze te mogą się również przyczynić do stworzenia w szpitalach dodatkowych miejsc pracy.

Jeden ze sponsorów ustawy, reprezentant stanowy, demokrata z Chicago, Greg Harris w rozmowie z „Chicago Sun-Times” zapewnił, że program nie będzie kosztował podatników z Illinois ani centa, gdyż pieniądze na rozszerzenie opieki medycznej nadejdą z Waszyngtonu.

Ustawa podporządkowuje prawo Illinois prawu federalnemu. Dzieci nie objęte ubezpieczeniem medycznym przez 3 miesiące mogą ubiegać się o ubezpieczenie Medicaid. Dotychczas musiały czekać 12 miesięcy. Ustawa przeznacza również część pieniędzy na domy opieki dla seniorów.

Obecnie z ubezpieczenia Medicaid korzysta 3 mln mieszkańców Illinois. (eg)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*