Zmiany w losowaniu loterii stanowych

fot.arch. redakcji

fot.arch. redakcji

30 września po raz ostatni losowanie wszystkich loterii w Illinois prowadzone było w studio telewizji WGN z udziałem człowieka. Zastąpi go maszyna.

Decyzją władz loterii stanowej losowania Pick 3, Pick 4, Lotto oraz Lucky Day Lotto będzie przeprowadzał komputer. Dzięki zmianie metody losowania władze loterii mają poczynić oszczędności w kosztach operacyjnych na wiele milionów dolarów.

Władze loterii zapewniają graczy, że nowy sposób losowania jest całkowicie bezpieczny; komputer znajduje się w specjalnym, monitorowanym pomieszczeniu w Springfield, z zabezpieczeniami chroniącymi przed hakerami. System zbudowany został przez firmę Smartplay International i dostęp do niego opócz wykonawcy ma Stanowy Departament ds. Loterii oraz niezależna firma certyfikująca rezultaty losowań − BMM Testlabs.

(ao)

Categories: Chicago

Comments

  1. MM
    MM 6 października, 2015, 13:44

    NO TO TERAZ WLADZE LOTERI DOPIERO ROZWINA TEN SZWINDEL. NA 5 MINUT PRZED LOSOWANIEM NUMEROW PO ZAKONCZENIU PRZYJMOWANIA ZAKLADOW BEDZIE WYSTOSOWANE PYTANIE DO KOMPUTERA JAKIE CYFRY MAJA BYC WYLOSOWANE BY NIKT NIE WYGRAL GLOWNEJ I NAJWYZSZEJ WYGRANEJ. ROWNIEZ NALEZY UMNIEJSZYC ILOSC WYGRANYCH NIZSZYCH DO MINIMUM. LICZY SIE KASA DLA FIRMY I STANU. CYFRY „ZOSTAJA WYLOSOWANE”, NIKT POSTRONNY TEGO NIE WIDZI. I W TEN SPOSOB W NASTEPNYCH TYGODNIACH ROSNIE PULA DO WYGRANIA, LUDZIE SZALEJA W KOLEJKACH DO PUNKTOW LOTERYJNYCH. GDY JEST TYLE KUPONOW ZE ZOSTAJA OBSTAWIONE WSZYSTKIE MOZLIWE KOMBINACJE WTEDY NASTEPUJE „UCZCIWE”LOSOWANIE I KTOS WYGRYWA GLOWNA WYGRANA. DLA WLADZ JEST BLOGOSLAWIENSTWEM JESLI OSOBA KTORA WYLOSOWALA GLOWNA WYGRANA WYBIERZE OPCJE WYPLACANIA WYGRANEJ NA PRZESTRZENI 20 LUB NIEKIEDY 26 LAT. SKUTEK JEST TAKI ZE FORSA POZOSTAJE U WLADZY A WYGRYWAJACY OTRZYMUJE PROCENT Z WYGRANEJ. TAK TO WYGLADA W WIELKIM SKROCIE TAKA MASZYNKA DO ROBIENIA PIENIEDZY. PRZED LATY TO SIE NAZYWALO ZE PIENIADZE UZYSKANE Z LOTERI WSPOMAGAJA PRAWIE W CALOSCI SZKOLNICTWO PUBLICZE. TERAZ ZACHLANNOSC KAZE O TYM ZAPOMNIEC I PODNOSZONE SA PODATKI W SZCZEGOLNOSCI OD NIERUCHOMOSCI. ALE TO JEST TEMAT NA INNY ARTYKOL.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*