Zmiany na stanowisku rzecznika prasowego burmistrz Lori Lightfoot

Zmiany na stanowisku rzecznika prasowego burmistrz Lori Lightfoot

Marielle Sainvilus, rzecznik prasowa, a zarazem jedna z głównych doradczyń burmistrz Lori Lightfoot, niespodziewanie złożyła rezygnację w czwartek 15 sierpnia. Media zaczęły spekulować, że to początek czystki w ratuszu. Nowym rzecznikiem burmistrza został Michael Crowley.

Marielle Sainvilus miała pracować dla burmistrz Lori Lightfoot przynajmniej 100 dni, tymczasem już w czwartek 15 sierpnia, po upływie zaledwie 88 dni złożyła rezygnację  –nagle, bez wcześniejszych zapowiedzi

Anonimowe źródła w ratuszu stwierdziły, że nie było to dobrowolne ustąpienie ze stanowiska i może być jest ono początkiem czystki w ratuszu.

Jednak burmistrz Lori Lightfoot zdementowała owe pogłoski i oświadczyła, że jej rzeczniczka Marielle Sainvilus zrezygnowała dobrowolnie ze stanowiska, a na jej miejsce został przyjęty nowy dyrektor ds. komunikacji, czyli nowy rzecznik prasowy – Michael Crowley, weteran w branży komunikacji, kontaktów zewnętrznych i zarządzania. Dotychczas był szefem personelu w programie zajęć pozaszkolnych, After School Matters.

Marielle Sainvilus stwierdziła, że nigdy nie planowała pracować w administracji Lightfoot dłużej jak 100 dni i postanowiła skorzystać z okazji objęcia stanowiska w sektorze prywatnym. Lightfoot oficjalnie podziękowała Sainvilus za jej wspaniałą – jak się wyraziła –pracę  i życzyła powodzenia w dalszej karierze zawodowej. (ao)

fot.Pixabay.com

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*