Złodziejskie duo z przedmieść aresztowane

Dwóch mężczyzn w poniedziałek zostało aresztowanych i oskarżonych w związku z serią rozbojów, włamań i kradzieży w punktach handlowo-usługowych na północno-zachodnich przedmieściach.

Od lewej: Alexzander Butchas i Jonathan Lopez fot.DuPage County State’s Attorney’s Office

22-letni Alexzander Butchas z Bartlett i 19-letni Jonathan Lopez z West Chicago we wtorek 9 lipca w sądzie powiatu DuPage usłyszeli po dwa zarzuty kradzieży zbrojnych oraz włamania.

Według władz, 12 czerwca uzbrojone w kij bejsbolowy duo obrabowało sklep monopolowy KL liquors w miejscowości Batavia, a dwa dni później, wyposażone w nóż, okradło sklep 7/11 w Bartlett. 22 czerwca ci sami zamaskowani mężczyźni, wymachujący kijem bejsbolowym, wdarli się przed tylne drzwi do Uno Discount Amigo Express w West Chicago, gdzie sterroryzowali pracownika i zbiegli z gotówką. 30 czerwca złodzieje za pomocą łomu dostali się do Dunkin Donuts w miejscowości West Chicago, skąd ukradli kilkaset dolarów. Gdy 8 lipca usiłowali drugi raz włamać się do tej samej kawiarni, zostali aresztowani.

We wtorek oskarżeni stanęli przed sądem powiatu DuPage w sprawie kaucji. Sędzia ustalił ją w wysokości 300 tys. dol. dla Butchasa i 100 tys. dol. dla Lopeza. Mężczyźni ponownie staną przed sądem 2 sierpnia.

(jm)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*