Zespół Enej nie zagra w USA. Muzycy nie dostali wiz

Planowany na 2 marca w Chicago koncert zespołu Enej nie dojdzie do skutku. Powód? Muzycy nie otrzymali stosownych wiz. Organizator koncertu nie zdążył dostarczyć urzędnikom imigracyjnym wszystkich wymaganych dokumentów.

fot. Zespół Enej nie zagra w marcu w Chicago

fot. Zespół Enej nie zagra w marcu w Chicago

O tym, że koncert w siedzibie Fundacji Kopernikowskiej zaplanowany na 2 marca nie dojdzie do skutku popularna grupa z Olsztyna poinformowała na swoim profilu na Facebooku:

„Witajcie Kochani. Niestety pośpieszyliśmy się z informacją o naszym wyjeździe do USA. Mieliśmy już zaklepny termin i sale, bilety lotnicze kupione, sala już sprzedawała bilety na koncert i z tego co wiemy cieszyły się sporym zainteresowaniem. Niestety pozostał problem wiz- jesteśmy krajem który musi prosić o wizy i urząd zajmujący się papierami w Stanach na 3 tygodnie przed zażądał od nas dodatkowych informacji na temat zespołu co spowodowało że już się nie wyrobimy z przygotowanie wiz na nasz wylot na koncert w Chicago. Nie będziemy ukrywać, że jesteśmy mocno zasmuceni tego typu podejściem do Polaków ale nic na to nie możemy poradzić- z organizatorem w Chicago rozmawiamy na już o nowym terminie i liczymy że już będzie wszystko OK.

SZKODA…..”

W rozmowie z portalem naTemat.pl menadżer grupy Łukasz „Kojro” Kojrys zdradza szczegóły probmeu, który zaważył o odwołaniu koncertu:

„Wszystko miał załatwić organizator, potknął się jednak na kwestii wizowej. (…)W pierwszej fazie musieliśmy wysłać mu dokładne informacje o zespole, tak żeby mógł w naszym imieniu rozpocząć procedurę wizową. Musieliśmy opisać nie tylko każdego muzyka ale realizatorów dźwięku i wszystkie osoby pracującego z zespołem. Dodatkowo wysłaliśmy np. linki do programów, które potwierdzały nasze istnienie i zwycięstwo w „Must be the music” – dodaje.

Amerykańskie władze imigracyjne zażyczyły sobie jednak bardziej szczegółowej dokumentacji:

„To były śmieszne rzeczy w stylu zdjęć biletów z koncertów w Polsce, plakatów, ulotek, danych o zagranicznych koncertach, wypowiedzi ludzi, którzy z nami współpracowali, zdjęcia zdobytych nagród i ogólnie całej masy informacji dotyczących zespołu. Generalnie chodziło o to, żeby potwierdzić, iż Enej naprawdę istnieje” – wyjaśnia portalowi naTemat.pl, Kojrys.

Reprezentujący zespół prawnik uznał, że zgromadzenie stosowanej dokumentacji i proces rozpatrzenia aplikacji zajmą zbyt dużo czasu i muzycy nie otrzymali wymaganych przez władze USA wiz wjazdowych.

Koncert grupy Enej w Chicago być może dojdzie jednak do skutku w listopadzie. Muzycy zapewniają, że bardzo zależy im na tym, aby zagrać przed polonijną publicznością.

in

 

Categories: Chicago, Kultura

Comments

 1. Michal Czaszka
  Michal Czaszka 17 lutego, 2013, 17:38

  To sie 1030 pospieszylo z promocja. Ile razy to juz sie stalo?

  Reply this comment
 2. PGR Jackowo
  PGR Jackowo 18 lutego, 2013, 22:56

  Skandal! Szkoda że urzędnik z ambasady nie zażądał zgody rodziców na wyjazd do wielkiej ameryki. Oto wyraz braterskiej więzi między narodami polskim i amerykańskim.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*