Zdjęcie zakneblowanego dziecka na Facebooku. Ojciec przesłuchiwany

Policja i opieka społeczna wszczęły wspólne śledztwo, po tym jak na Facebooku opublikowane zostało zdjęcie kilkuletniej dziewczynki, z taśmą klejąca na ustach, ze związanymi nogami i rękami. Fotografię umieścił na Facebooku mieszkaniec Chicago. 

fot. Facebook/ Policja i opieka społeczna wszczęły dochodzenie w sprawie stosowania przemocy wobec dziecka

Przedstawiający się jako „żonaty mieszkańciec Chicago” o nazwisku „Andre Dmcg Curry”, 21-letni mężczyzna zdjęcie zamieścił na swym profilu w poniedziałek. Curry opatrzył fotografię komentarzem: „Oto co się dzieje, kiedy moje dziecko uderza mnie z powrotem.;)”.

Fotografia wywołała falę oburzenia wśród użytkowników Facebooka. „Jak można zrobić coś takiego własnemu dziecku?!”, „Jesteś okrutny”; „Powinieneś pójść za to do więzienia” – to tylko kilka z opinii jakie pojawiły się wkrótce po opublikowaniu zdjęcia.

Dochodzenie w sprawie domniemanego stosowania przemocy wobec dziecka wszczęły chicagowska policja oraz opieka społeczna. Policjanci we wtorek przesłuchali 21-latka, który zamieścił zdjęcie w internecie. Do tej pory nie usłyszał on zarzutów ani nie został aresztowany.

Reporterzy stacji Fox News, która jako jedna z wielu nagłośniła sprawę, bezskutecznie próbowali skontaktować się z mężczyną lub członkami jego rodziny. Zdjęcie zostało we wtorek usunięte z portalu.

mp

Categories: Chicago

Comments

 1. Charlie_Charlie
  Charlie_Charlie 20 grudnia, 2011, 17:46

  wole nie komentowac bo bede posadzony o rasizm….

  Reply this comment
 2. Jozek
  Jozek 20 grudnia, 2011, 18:09

  Wcale to nie glupi pomysl na rozwydrzone bachory ,uderzyc nie wolno ,wytlumaczyc sie czesto nie da bo wrzeszcza zakleic i potrzymac z dwie godziny za kare ,wtedy ochlona.

  Reply this comment
  • chrupek
   chrupek 2 stycznia, 2012, 17:44

   Ty tez powinnenies sie leczyc. „rozwydrzone bachory”?? co to w ogule jest? Kazdy sobie sam wychowuje dziecko-nie ma rozwydrzonych bachorow tylko sa nie wychowane bo rodzice sie nimi nie zajmija. Dziecko nie ma w tym winy. Trzeba uczyc co jest dobre a co zle itp. az wstyd sie przyznac ze mieszkam w Chicago.

   Reply this comment
   • kobieta z Indii
    kobieta z Indii 2 stycznia, 2012, 19:40

    tak CHRUPEK, dziecku trzeba tlumaczyc, nawet po tysiackroc razy, moze jak bedzie mialo z 30 lat to w koncu zajarzy.

    Reply this comment
 3. zet-set
  zet-set 2 stycznia, 2012, 17:49

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*