Zawieszony za przyniesienie naboju do szkoły

fot.stevepb/pixabay.com

fot.stevepb/pixabay.com

Mimo próśb matki 11-latka podtrzymana została decyzja o czasowym zawieszeniu w prawach ucznia chłopca, który przyniósł do szkoły nabój.

Rada szkolna 25. okręgu podczas specjalnego przesłuchania utrzymała w mocy decyzję o zawieszeniu podjętą przez dyrekcję South Middle School. Matka chłopca, którego nazwiska nie ujawniono, zwróciła się z wnioskiem o skrócenie 10-dniowej kary, by ten mógł zasiąść w szkolnej ławce już w środę, a nie dopiero 4 stycznia, w pierwszym dniu po zakończeniu zimowych ferii.

– Miałam wrażenie, że członkowie rady szkolnej skłonni byli przychylić się mojej prośbie, ale nie kurator – powiedziała matka szóstoklasisty, któremu policja ostatecznie nie postawiła żadnych zarzutów.

4 grudnia woźny sprzątający chłopięcą szatnię znalazł w jednej z szafek nabój. Sprawa została zgłoszona policji w Arlington Heights, która przez ponad trzy dni przeszukiwała cały budynek szkolny. Nie znaleziono innych niebezpiecznych przedmiotów.

Podczas przesłuchań matka ucznia wyjaśniła, że jej były mąż zezwolił synowi na zatrzymanie kuli znalezionej w jednej z galerii handlowych w Waszyngtonie. Przedmiot miał być pamiątką z wycieczki do stolicy, jednak bez prawa wynoszenia go z domu.

Oboje rodzice przywieźli chłopca na posterunek w Arlington Heights, gdzie w obecności policjantów chłopiec przyznał się do samowolnego przyniesienia naboju do szkoły. (ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*