Zatrzymano piątego podejrzanego o zabójstwo nastolatka w Skokie

Zatrzymano piątego podejrzanego o zabójstwo nastolatka w Skokie

17-letni chłopiec został aresztowany na południu Chicago pod zarzutem zabójstwa swojego rówieśnika i poważnego zranienia 17-letniej dziewczyny. Do tragedii doszło w ubiegłym tygodniu w Skokie.

Dzień wcześniej czwórka 19-latków została oskarżona o zamordowanie 17-letniego Maxwella S. Gadau’a i postrzelenie niepodanej z nazwiska nastolatki.

Piąty podejrzany został aresztowany podczas zajęć lekcyjnych w Harlan High School w chicagowskiej dzielnicy Roseland i przewieziony na przesłuchania na komendę policji w Skokie.

Szef policji w tym mieście David Pawlak ujawnił, że na udział 17-latka w przestępstwie wskazali inni podejrzani. − W chwili obecnej Skokie Police Department nie poszukuje nikogo, kto mógłby być podejrzany o udział  w tej zbrodni − dodał Pawlak.

Cała piątka zamierzała obrabować nastolatkę, którą pod pretekstem zakupu narkotyków nakłoniła do wejścia do samochodu. Wraz z nią wsiadł Gadau. Ofiara odmówiła oddania pieniędzy i wartościowych przedmiotów. Stawiała opór nawet pod groźbą użycia broni palnej.

Sprawca śmiertelnie ranił Gadau’a strzelając mu w plecy, podczas gdy dziewczyna odniosła obrażenia twarzy. Policja przypuszcza, że aresztowany w poniedziałek 17-latek był tym, który pociągnął za spust. (ak)

fot.Justin Lane/EPA

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*