Zapłaciłeś mandat? Być może dostaniesz odszkodowanie

fot.Derek Jensen (Tysto)/Wikipedia

Chicagowska rada miasta rozważa wypłatę odszkodowań kierowcom, którzy zapłacili mandaty za przejechanie na czerwonym świetle lub przekroczenie prędkości, zasądzone na podstawie nagrań z kamer zamontowanych na miejskich ulicach i skrzyżowaniach.

W związku z pozwem przeciwko władzom miejskim, dotyczącym nadużyć w naliczaniu kar na podstawie nagrań z tzw. kamer czerwonych świateł, rada miasta rozważa ugodę i wypłatę odszkodowań 1,2 milionom kierowców ukaranych mandatami. Jeśli decyzja o przyjęciu warunków ugody zapadnie, miasto wypłaci blisko 29 mln dol., a dodatkowo umorzy niezapłacone dotąd mandaty na łączną sumę 12 mln dolarów.

W pozwie przeciwko władzom miejskim czytamy, że kierowcy, którzy byli karani mandatami na podstawie nagrań z kamer zainstalowanych w wielu punktach miasta, byli narażeni na dodatkowe opłaty. Zgodnie z prawem każdy, kto został ukarany mandatem powinien mieć 21 dni na zapłacenie kary lub dochodzenie swoich racji przed sądem. Tymczasem wielu kierowcom naliczano kary za spóźnienia z płatnością już po dwóch tygodniach.

Przyjęcie ugody wymagać będzie jeszcze zgody radnych zasiadających w komisji finansowej. Jeśli decyzja o wypłacie odszkodowań zapadnie, na zwrot połowy wpłaconej sumy może liczyć 1,2 mln kierowców ukaranych mandatami w latach 2010-15.
(gd)

Categories: Chicago

Comments

 1. diwron
  diwron 21 lipca, 2017, 17:22

  Odszkodowanie będą wypłacone, ale jak zwykle podatnicy będą fundować te wypłaty. Ile z sumy przewidzianej w ugodzie zgarną adwokaci i ile z tej sumy wróci do R.Emanuel w postaci dotacji na fundusz wyborczy? Czy ktoś potrafi udzielić odpowiedzi?

  Reply this comment
  • Rysiu
   Rysiu 21 lipca, 2017, 17:49

   Alez oczywiscie, dziadku romanie w sukience.
   Odszkodowania beda wyplacone z kasy do ktorej forsa wplynela od kierowcow, adwokaci dostana z tego procent – proste, jak budowa druta.
   W twoim wypadku, gdy gwalcisz malego chlopca – kasa dla gwalconego wyplywa z kieszeni tych, co wierza w twoje bajki – to jest tez proste, jak drut.
   Kapisz, dziadku?

   Reply this comment
 2. Altis
  Altis 13 sierpnia, 2018, 03:23

  i tak na wszystko złożą się podatnicy:)

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*