Zaniedbała schorowaną matkę. Dostała 30 miesięcy więzienia

Margaret M. Flaherty  fot.Evanston Police Department

Margaret M. Flaherty fot.Evanston Police Department

Mieszkanka Evanston została skazana na 30 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu za drastyczne zaniedbanie swej niedołężnej matki, prowadzące do narażenia życia i zdrowia staruszki.

50-letnia Margaret M. Flaherty przed sądem przyznała się do zaniedbywania i znęcania się nad starszą osobą. Otrzymała też sądowy nakaz poddania się terapii odwykowej − antyalkoholowej i antynarkotykowej.

Flaherty została aresztowana w czerwcu, gdy ustalono, że kobieta świadomie zaniedbuje swą matkę seniorkę odmawiając jej jedzenia i lekarstw oraz nie dbając o higienę, co spowodowało znaczne pogorszenie stanu zdrowia staruszki. Matka oskarżonej cierpi na cukrzycę, nadciśnienie i demencję starczą.

Do zaniedbań dochodziło pomiędzy wrześniem 2014 r. a majem 2015 r., gdy Flaherty mieszkała z matką pod jednym dachem. Władze udowodniły, że staruszka często leżała w łóżku w swych odchodach, bo Flaherty jej nie myła, ani nie zmieniała pościeli. Na dodatek waga seniorki spadła do 84 funtów. Była tak wycieńczona, że nie mogła chodzić.

Flahety została aresztowana po tym, gdy jeden z krewnych zameldował władzom o złym stanie zdrowia staruszki. Od tego czasu jej stan stan zdrowia zaczął się poprawiać – stwierdza wydany przez władze komunikat.

Oprócz nakazu poddania się terapii odwykowej, Flaherty została ukarana grzywną w wysokości 700 dol. oraz otrzymała zakaz zbliżania się do matki. Sędzia Jeffrey Warnick ostrzegł, że w razie niewypełnienia warunków zawieszenia wyroku kobieta zostanie skazana na karę od trzech do pięciu lat więzienia. (ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*