Zaliczenia na studia już w liceum

fot.startupstockphotos.com

fot.startupstockphotos.com

Zdanie międzynarodowej matury w ramach programu IB umożliwi uzyskanie zaliczeń na studia wyższe, a tym samym obniżenie kosztów nauki na uniwersytecie lub w college’u. Dzięki nowym przepisom, uczniowie chicagowskich liceów publicznych będą mieli ułatwiony dostęp do wyższego wykształcenia.

Przepisy stanowe, które wejdą w życie w przyszłym roku, gwarantują każdemu licealiście, który dobrze zda egzaminy w ramach programu International Baccalaureate, uzyskanie zaliczenia honorowanego przez stanowe uniwersytety i college. Jak ocenia kuratorium oświatowe (Chicago Public Schools, CPS) z nowej inicjatywy skorzysta około 13 tys. uczniów.

Liczba liceów publicznych oferujących program IB znacznie wzrosła podczas sprawowania urzędu burmistrza przez Rahma Emanuela. Aktualnie międzynarodową maturę można uzyskać w 22 chicagowskich publicznych szkołach średnich.

Chicagowskie szkolnictwo publiczne jest trzecim pod względem wielkości systemem oświatowym w kraju. Obejmuje ono 660 placówek, w których uczy się ponad 390 tys. uczniów.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*