Zakaz pływania odwołany

fot. Plaża przy Oak Street w Chicago

Władze Chicago poinformowały, że w niedzielę został zniesiony obowiązujący dzień wcześniej całkowity zakaz pływania na pięciu miejskich plażach. Zakaz dotyczył wód jeziora Michigan wzdłuż plaż przy 31-szej ulicy, Oak Street, North Avenue, Hollywood i Leone. Do wody nie można było wchodzić z powody wysokiego stężenia bakterii E coli.

Na 10 innych kąpieliskach wciąż obowiązuje ostrzeżenie, przed wysokim stężeniem bakterii, ale można wchodzić do wody. Na plażach przy: Calumet, Rainbow, South Shore, 63-szej i 12-tej ulicy , Montrose, Foster, Hartigan oraz Jarvis wywieszone zostały żółte flagi oznaczające ostrzeżenie, ale nie zakaz (czerwone chorągiewki). Na pozostałych miejskich plażach powiewają chorągiewki zielone, oznaczające bezpieczne kąpieliska.

Zarząd Parków Miejskich, który nadzoruje plaże w Chicago przypomina, że pływać można na nich w godzinach od 11.00 do 19.00 kiedy na miejscu dyżurują ratownicy. Władze miasta przypominają że na miejskich kąpieliskach i basenach obowiązuje zakaz palenia i spożywania alkoholu.

MNP (WBBM)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*