Zagrożenie powodziowe w okolicach Chicago

Zagrożenie powodziowe w okolicach Chicago

Władze wystosowały ostrzeżenie przed powodziami w aglomeracji chicagowskiej. W ciągu ostatnich dni w rezultacie obfitych opadów niebezpiecznie podniósł się poziom wody w okolicznych akwenach.

Jak informują służby hydrologiczno-meteorologiczne (National Weather Service, NWS), szczególnie niebezpiecznie wezbrały rzeki Des Plaines i Fox, a ich poziom grozi wystąpieniem z koryt.

Co najmniej do czwartku wieczorem obowiązuje ostrzeżenie przed powodziami w dorzeczu Des Plaines River w powiatach Cook, Kane, Kendall, Lee, Ogle i Will, a także w dorzeczu Fox River w powiatach Kane, Lake i McHenry.

We wtorek, 19 czerwca nawałnice przeszły przez centralne Illinois, w wyniku czego najbardziej ucierpiały powiaty LaSalle i Grundy. W poniedziałek, 18 czerwca nawałnice nawiedziły północną część stanu Lincolna powodując powodzie i podtopienia w powiatach Cook, Lake, McHenry, Winnebago i Ogle. W środę, 20 czerwca synoptycy prognozowali zachmurzenie oraz przejściowe i już nie tak bardzo obfite opady, jak na początku tygodnia.

(ao)

fot.Sid Hastings/Epa/REX/Shutterstock

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*