Zagłodzili syna na śmierć

Michael i Georgena Roberts fot.arch. policji

O morderstwo z premedytacją oskarżeni zostali ojciec i macocha sześcioletniego chłopca, którzy zagłodzili dziecko na śmierć. Chłopiec nie dostawał jedzenia za karę za niewłaściwe zachowanie; w chwili śmierci ważył 17 funtów, czyli około ośmiu kilogramów.

3 listopada do szpitala w Jerseyville, na południu Illinois, trafił sześcioletni chłopiec, który wkrótce zmarł na skutek skrajnego niedożywienia. W chwili śmierci dziecko ważyło zaledwie 17 funtów, czyli niecałe osiem kilogramów – jedną trzecią tego, ile powinien ważyć sześciolatek.

Policyjne dochodzenie wykazało, że chłopiec był głodzony przez swojego ojca i macochę – Michaela i Georgenę Robertsów. Para stosowała głodówkę jako formę kary za niewłaściwe zachowanie i w konsekwencji zagłodziła sześciolatka na śmierć. Wyrodni rodzice głodzili chłopca od blisko roku.

Zmarły chłopiec był jednym z czworga rodzeństwa wychowywanego przez Robertsów. Pozostałe dzieci zostały objęte opieką stanowego departamentu ds. dzieci i rodzin. Michael i Georgena Robertsowie odpowiedzą za morderstwo z premedytacją oraz narażenie życia starszego o rok brata ofiary, również głodzonego za karę. Sędzia wyznaczył kaucję w wysokości 500 tys. dol. dla każdego z oskarżonych.
(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*