Zabójstwo studenta na tle narkotykowym

Zabójstwo studenta na tle narkotykowym

Transakcja narkotykowa była przyczyną zabójstwa 20-letniego Vicente Mundo, studenta Uniwersytetu Illinois w Urbana-Champaign – poinformowała tamtejsza policja. Aresztowano już dwóch młodych mężczyzn podejrzanych w tej sprawie i oskarżono o morderstwo.

Rzecznik policji powiatu Champaign powiedział na konferencji prasowej, że mający po 21 lat James Scott z Champaign i Daniel Gonzalez z Cicero (koło Chicago) − studenci Parkland College − planowali zrabowanie małych ilości marihuany i gotówkę. Rzecznik nie powiedział, czy Mundo sprzedawał marihuanę, stwierdził jedynie, że śledztwo jest wciąż w toku.

Mundo został zastrzelony 25 stycznia w samochodzie Gonzaleza na parkingu kompleksu, w którym mieszkał. Następnie jego ciało zostało wywiezione i porzucone w pobliżu miejscowości Tolono, na odludnym, wiejskim terenie około 20 mil na południe od Champaign. Zwłoki znaleziono31 stycznia dzięki sygnałowi z telefonu komórkowego ofiary.

Policja jest w posiadaniu samochodu, w którym doszło do morderstwa oraz broni, z której Mundo został zastrzelony. Odnaleziono też samochód ofiary.

Prokuratura stanowa powiatu Champaign wystosowała pod adresem Scotta i Gonzaleza oficjalne zarzuty morderstwa z premedytacją.

Ponadto władze Champaign ujawniły, że w dalszym ciągu jest prowadzone dochodzenie w sprawie zaginięcia Cristiana Zamory, byłego studenta Uniwersytetu Illinois.

(ao)

Na zdjęciu: Daniel Gonzalez (z lewej) i Reginald James Scott fot.Champaign County Sheriff’s Office

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*