Zabójstwo dwulatka utrwalone na Facebooku

fot.Yumi Kimura/Wikipedia

fot.Yumi Kimura/Wikipedia

Policja ujawniła personalia zastrzelonego 14 lutego dwuletniego chłopca. To Lavontay White Jr. Dziecko wraz z kierującym samochodem mężczyzną otrzymało strzał w głowę. Ranna jest także ciężarna kobieta, która była pasażerką samochodu, do którego oddano strzały.

14 lutego ok. godz. 13.30 w dzielnicy Lawndale w Chicago w okolicy 2300 South Kenneth Avenue do jadących boczną ulicą trójki pasażerów zbliżyło się auto, które zablokowało im przejazd. Mężczyzna, który wysiadł z samochodu, oddał strzały. Policja nie ma wątpliwości, że nie był to przypadkowy atak.

Do 26-letniego mężczyzny i dziecka oddano strzały w głowę. 20-letnia ciężarna kobieta z ranami postrzałowymi brzucha trafiła do Mount Sinai Hospital. Według lekarzy jest w stabilnym stanie.

Moment ataku został zarejestrowany na Facebooku. Kilka sekund przed strzałami zapis wideo pokazuje w samochodzie wspólnie śpiewającą trójkę pasażerów, po chwili padają strzały. Mimo wyłączenia obrazu, zarejestrował się zapis audio, na którym słychać ranną kobietę wzywającą pomocy.

Policja potwierdziła, że otrzymała informacje mogące doprowadzić do zatrzymania podejrzanego o morderstwo.
(tz)

Categories: Chicago

Comments

  1. RP
    RP 16 lutego, 2017, 10:54

    Znow biedni Afro Amerykanie, na welfare, strzelaja do siebie? Black Life Matters for sure…

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*