Zabójca Tracy Czaczkowski skazany

Zachary Hays fot.arch. policji

Zachary Hays został uznany za winnego zabójstwa mieszkanki podchicagowskiego Buffalo Grove Tracy Czaczkowski, ale zamiast do więzienia trafi do zamkniętego szpitala psychiatrycznego. Do zbrodni doszło w maju 2016 r. na autostradzie w Wisconsin.

1 maja 2016 r. rodzina Czaczkowskich wracała z wakacji do swojego domu w Buffalo Grove. Na autostradzie I-90/94, w okolicy miejscowości Lake Delton, w stanie Wisconsin, ich samochód został ostrzelany z przejeżdżającego obok pojazdu. 44-letnia Tracy Czaczkowski, która podróżowała na siedzeniu pasażera, zginęła od postrzału w szyję.

Ogień w kierunku samochodu Czaczkowskich otworzył 21-letni obecnie Zachary Hays, który tego samego dnia zastrzelił w miejscowości West Allis swojego sąsiada. Sędzia sądu powiatu Sauk, Michael Screnock uznał Haysa winnego zabójstwa Tracy Czaczkowski, ale z powodu jego choroby psychicznej (Hays cierpi na schizofrenię), uznał go za mentalnie nieodpowiedzialnego za zbrodnię. Obrońca mężczyzny argumentował, że w momencie oddania strzałów Hayes miał atak psychotyczny, podczas którego wydawało mu się, że jest atakowany przez agentów FBI.

Zachary Hays został skazany na 40 lat pobytu w zamkniętym stanowym ośrodku dla osób cierpiących na zaburzenia psychiczne.
(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*