Zabili za konsolę Xbox

Zabili za konsolę Xbox

Dwóch nastolatków z Gary w Indianie zostało aresztowanych w związku z morderstwem 16-latka, który 12 czerwca chciał sprzedać im konsolę do gier. 16-letni Johnny Peluyera zginął od strzału w plecy na oczach swojego ojca.

Do zbrodni doszło 12 czerwca w Gary, w stanie Indiana. 16-letni Johnny Peluyera na portalu kupna i sprzedaży Offerup umówił się z dwoma nastolatkami, którzy chcieli kupić od niego konsolę do gier Xbox. Na miejsce transakcji, w okolicę skrzyżowania ulic Maryland i 51. Avenue, mieszkającego w Merrillville nastolatka zawiózł ojciec. Johnny Peluyera wysiadł z samochodu i podszedł do czekających na niego nastolatków, kiedy jeden z nich wyciągnął pistolet. Przestraszony chłopiec rzucił się do ucieczki, ale kula trafiła go w plecy. 16-latek zmarł kilka minut później, a napastnicy uciekli z miejsca zbrodni.

W czwartek 4 lipca podejrzani, w wieku 17 i 18 lat, zostali zatrzymani przez policjantów z biura szeryfa powiatu Lake (z północnej Indiany). Jego szef, szeryf Oscar Martinez zwrócił się do prokuratury, aby podejrzewanego o morderstwo z premedytacją 17-latka postawić przed sądem jako osobę pełnoletnią.

(gd)

fot.Pexels.com

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*