Za ciemna broda Lincolna. Kłopot z nowymi tablicami rejestracyjnymi

fot.www.cyberdriveillinois.com

fot.www.cyberdriveillinois.com

Skargi na nieczytelność nowo zaprojektowanych tablic rejestracyjnych, które weszły w obieg na początku roku, wpłynęły na biuro sekretarza stanu Jessego White’a, który zadecydował o konieczności wprowadzenia poprawek.

Nowe tablice będą miały większy kontrast, ciemniejszy odcień czerwieni na druku, natomiast rozjaśnione zostaną broda i marynarka Abrahama Lincolna. Biuro sekretarza stanu zadecydowało równocześnie, że nie wycofa z użycia 140 tys. tablic wydanych kierowcom od początku roku.

Stan zdecydował się na wymianę starych tablic pod koniec zeszłego roku, ponieważ ich część, na skutek błędu producenta, została wykonana ze stali, zamiast z aluminium, w związku z czym tablice rdzewiały. Operacja wymiany tablic jest przeprowadzana etapami i kosztuje 5 mln dolarów. W pierwszej kolejności nowe tablice otrzymują ci, do których trafiły tablice rejestracyjne wykonane ze stali.

Na nowych tablicach oprócz połowy twarzy Abrahama Lincolna znajduje się zarys chicagowskiego śródmieścia oraz kontur budynku stanowego parlamentu. Na dole widnieje napis “Land of Lincoln”.

(jm, gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*