Z Illinois do Indiany po lepsze życie?

Z Illinois do Indiany po lepsze życie?

Systematycznie rośnie liczba mieszkańców Illinois przeprowadzających się do Indiany z powodów ekonomicznych. Trend migracji po lepsze życie ma się utrzymywać w najbliższej przyszłości – twierdzą eksperci w dziedzinie demografii.

Jak wynika z najnowszych dostępnych danych federalnego biura spisu ludności (U.S. Census Bureau) w 2015 r. do Indiany wyprowadziło się z Illinois ponad 34 tys. osób. Sondaże wykazały, że do zmiany miejsca zamieszkania zachęciły niższe niż w Illinois koszty życia i podatki.

Szef Forum Ekonomicznego ds. Rozwoju Północno-Zachodniej Indiany Joe Rurode powiedział gazecie „Northwest Indiana Times”, że powodem migracji jest również znacząca, szybko odczuwalna poprawa stopy życiowej i jakości codziennego bytu.

W opinii ekspertów Illinois Policy Institute – niedochodowej organizacji badawczej – liczba przenoszących się do Indiany będzie wzrastać dopóki w stanie Lincolna nie poprawi się niesprzyjający klimat biznesowy i nie zostaną obniżone podatki od sprzedaży.

Dodatkowo, według Illinois Policy Institute, do przeprowadzki zachęcają usprawnienia w komunikacji między obu stanami i krótszy czas podróżowania. Wśród realizowanych projektów transportowych jest wydłużenie linii kolejowej South Shore West Lake.

(ao)

fot.Pixabay.com

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*