Wysoka kara za wyrzucanie śmieci z samochodu

Radny 21. okręgu wyborczego w Chicago Howard Brookins proponuje podniesienie kar z obowiązujących obecnie 200 na 1500 dolarów za wyrzucanie śmieci z samochodów na ulice miasta.

Kary za śmieci fot. John Mroz

fot. John Mroz

Okazuje się, że chicagowianie wyrzucają przez okno samochodu literalnie wszystko.

„Wyrzucają pieluchy, opakowania po przyprawach i hamburgerach, papierowe torebki po żywności z restauracji szybkiej obsługi, a nawet używane kondomy. Jest to obrzydliwe i zagraża zdrowiu publicznemu” – gorączkował się Brookins. Oprócz kary pieniężnej radny proponuje konfiskatę samochodu.

Z internetowej strony miejskiego klerka wynika, że propozycja spotkała się z dobrym przyjęciem i już zyskała osiemnastu współsponsorów.

Nie jest to pierwszy wniosek o karanie kierowców za wyrzucanie śmieci z samochodów. W ubiegłym roku w okresie letniej suszy policja z Illinois i Indiany najwięcej mandatów wręczyła kierowcom za wyrzucanie na jezdnię niedopałków papierosów.

 (eg)

Categories: Chicago

Comments

 1. nowy
  nowy 8 czerwca, 2013, 20:34

  Kary moze zbyt wysokie do popelnionego czynu ale popieram radnego, ze tylko w ten sposob – czyli karanie wysokimi mandatami moze przyniesc dobre rezultaty i nasze drogi nie beda wygladaly jak wysypiska smieci.A brudasy niech finansuja budzety.

  Reply this comment
 2. Danuta
  Danuta 9 czerwca, 2013, 13:56

  Podpisuje sie pod ….z ta konfiskata…. przesada,a kary ….wysokie.

  Reply this comment
 3. rrrr
  rrrr 11 kwietnia, 2016, 23:46

  Ale przynajmniej brudasy i pijaki sie od uczą wyrzucania śmieci. U mnie prawie codziennie brudasy zaśmiecają ulice.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*