Wyróżnienie Michelina dla 54 restauracji w Chicago

Oznaczenie Bib Gourmand – mówiące o najlepszym stosunku jakości do ceny w danym lokalu – trafiło do 54 chicagowskich restauracji. Osiem pojawiło się w przewodniku Michelina po raz pierwszy.

Choć symbol Bib Gourmand jest mniej prestiżowy od gwiazdki Michelina, znaczy wiele na konkurencyjnym chicagowskim rynku gastronomicznym. Nowe na tej prestiżowej liście są lokale: Giant, HaiSous, Longman & Eagle, Mango Pickle, Mi Tocaya, Pleasant House Pub, Quiote i True Food Kitchen. Dla większości to dobra wiadomość, może oprócz Longman & Eagle, które przez siedem lat z rzędu cieszyło się gwiazdką Michelina, a przyznanie symbolu Bib Gourmand oznacza, że w 2018 r. jej nie dostanie.

Oznaczenie Bib Gourmand przy nazwie straciły Belly Shack, Via Lima i Yusho – restauracje te zostały w tym roku zamknięte. Balena jest tymczasowo nieczynna po pożarze. Wykreślone zostały też Riccardo Trattoria i TAC Quick, choć to akurat może oznaczać, że sięgną po gwiazdkę, jak Mexique w 2013 r. i Dusek’s and Parachute w 2016.
(as)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*