Wyróżnienie dla czworonożnego terapeuty

fot.Lake County IL State's Attorney's Office Michael G. Nerheim Facebook

fot.Lake County IL State’s Attorney’s Office Michael G. Nerheim Facebook

Ponad 200 zaproszonych gości przybyło na ceremonię wręczenia nagród zasłużonym w walce z przestępczością przez społeczną organizację Chicago Crime Commission. Wśród wyróżnionych znalazł się dwuletni Mitchell – labrador retriever.

Mitchell otrzymał nagrodę „Paws of Distinction Award” (w wolnym tłum. „łapa na medal”) za pracę jako pies pocieszyciel w biurze prokuratora stanowego powiatu Lake, gdzie trafił z Support Dogs Inc. w kwietniu tego roku. Pojawiał się na rozprawach z udziałem narkomanów i weteranów wojennych, gdzie wspierał oskarżonych cierpiących z powodu uzależnień i zespołu stresu pourazowego. Co więcej, pies uczestniczy w rozmowach z dziećmi będącymi ofiarami fizycznego i seksualnego znęcania się, gdyż jego obecność je uspokaja.

Mitchell przeszedł serię szkoleń po tym, jak został wybrany do zawodu na podstawie wielu czynników, m.in. temperamentu. Ćwiczył w Southwestern Illinois Correctional Center, zanim trafił w ręce trenerów Jasona Grindela i Jamesa Magna, którzy również zostali odznaczeni podczas uroczystości.

(as)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*