Wyroby z kurczaka Pilgrim’s Pride wycofane z półek

fot.hansbenn/pixabay.com/Pilgrim's

fot.hansbenn/pixabay.com/Pilgrim’s

Koncern Pilgrim’s Pride ogłosił wycofanie ze sprzedaży szeregu produktów z kurczaka, w których znaleziono: drewno, plastik, kauczuk i metal.

Nakaz usunięcia z półek prawie 4,6 mln funtów produktów z gotowanego kurczaka został wydany po wcześniejszej decyzji z 7 kwietnia, w której wycofano ze sprzedaży prawie 41 tys. funtów gotowanych nuggetów.

Produkty wycofane ze sklepów zostały wyprodukowane pomiędzy 21 kwietnia 2014 r. a 1 marca 2016 r., na opakowaniu noszą numer seryjny „EST.20728”.

Wśród instytucji, które zamawiały produkty Pilgrim’s Pride, firmy z siedzibą w Waco w Teksasie, znajdują się m.in. szkoły.

Koncern ogłasza wycofanie z półek produktów w opakowaniach 10-, 20- i 30-funtowych sprzedawanych pod marką Gold Kist Farms, Sweet Georgia Brand i Pierce z różnymi datami produkcji i różnymi datami do spożycia.

Agencja ds. bezpieczeństwa żywności Departamentu Rolnictwa USA zaleca, by zakupione już produkty wyrzucić lub zwrócić do Pilgrim’s Pride.

Dyrekcja koncernu w wydanym komunikacie zapewnia, że zatrudnieni przy produkcji pracownicy przeszli już przeszkolenie, które pozwoli zapobiec podobnym incydentom w przyszłości. (ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*