Wypadek kolejki CTA

14 osób trafiło do szpitala w wyniku wypadku do jakiego doszło na zielonej linni kolejki CTA w okolicy 59-tej ulicy. Na odcinku znajdującym się na platformie nad ziemią wypadł z szyn jeden z waganów. Strażacy musieli sprawadzić na ziemię blisko 50-ciu mocno przestraszonych pasażerów.

 

 

Do wypadku doszło tuż przed południem w miejscu gdzie łączą się linia obłsugująca odcinek trasy do Ashland Ave i 63-ciej Alei. Z torów wypadł jeden z sześciu waganów kolejki. Część pasażerów ,nie czekając na przyjazd służb ratunkowych, wydostała się z pociągu i po dachu jednego ze znajdujacych się w pobliżu budynków zdołała zejść na twardy grunt.

Przybyli na miejsce strażacy pojedynczo sprowadzili na ziemie pozostałych 48 pasażerów. 14 osób zostało hospitalizowanych. Ich obrażenia nie były groźne – w większości stłuczenia i otarcia.

Przyczyna wypadku narazie nie jest znana, ale nie wykluczona jest awaria jednej ze zwrotnic. Specjalna komisja bada także, czy nie zawinił maszynista.

W tym samym miejscu, także na trasie zielonej linii kolejki w maju 2008 roku doszło do podobnego wypadku. Z torów wypadły wtedy dwa wagony. 14 osób z niegroźnymi obrażeniami zostało hospitalizowanych.

BK (inf.wł. CST)

 

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*