Wypadek autobusu wiozącego dzieci

Wypadek autobusu wiozącego dzieci

82-letni kierowca autobusu z dziećmi spowodował wypadek prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu. Kilkoro dzieci trafiło do szpitala w wyniku obrażeń niezagrażających życiu. Kierowca został aresztowany.

Kierowca autobusu wiozącego 47 osób, w większości dzieci, z meczu drużyny Bulls w chicagowskiego United Center, został oskarżony o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym. Autobus, należący do Jesus Saves Missionary Baptist Church w Gary w stanie Indiana, zjechał w poniedziałek około godziny 10.20 pm z autostrady I-90 w rejonie zjazdu na Cline Avenue i utknął pomiędzy barierkami odgradzającymi przeciwległe pasy.

Siła uderzenia wyrzuciła kilkoro pasażerów z foteli powodując wymagające hospitalizacji obrażenia kończyn, głowy i karku. Czworo dzieci w wieku od 10 do 14 oraz jedna osoba dorosła zostały przetransportowane do lokalnego szpitala.

Policja stanowa z Indiany poinformowała, że kierowca, 82-letni Winton Carr z Gary w stanie Indiana, został aresztowany. Postawiono mu cztery zarzuty, w tym dwa o znamionach przestępstwa.

(ar)

fot.Pixabay.com

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*