Wybrane baseny i plaża otwarte do końca września

fot.aghostmaycome/pixabay.com

fot.aghostmaycome/pixabay.com

Weekend Święta Pracy tradycyjnie sygnalizuje koniec sezonu plażowego i basenowego w Chicago. Jednak miłośnicy letnich aktywności mogą w dalszym ciągu korzystać z dwóch otwartych basenów miejskich oraz jedynej w mieście śródlądowej plaży – w Humboldt Park.

Basen w Holstein Park, w północnej dzielnicy Bucktown oraz basen w Kennedy Park na południu miasta pozostaną otwarte do 30 września, a więc w każdej części miasta będzie miejsce, aby się ochłodzić – informuje rzeczniczka Chicagowskiego Dystryktu Parków (Chicago Park District).

Ciesząca się popularnością sztuczna plaża Humboldt Park była zamknięta w zeszłym roku z powodu wysokich kosztów napełniania laguny. Pod naciskiem mieszkańców Dystrykt Parków dokonał niezbędnych ulepszeń i ponownie oddał plażę do użytku. Udoskonalenia mają eliminować potrzebę spuszczania i ponownego napełniania wody. W tym roku, z powodu pogody, plażę otwarto dopiero w sierpniu.

Plażowe temperatury we wrześniu to żadna nowość, zwłaszcza na początku miesiąca. W zeszłym roku według meteorologów temperatura 6 września sięgnęła 92 st. F, a w granicach osiemdziesięciu stopni ostatni raz wystąpiła 23 września.

Najbliższe dni sprzyjają plażowaniu. W tym tygodniu do Chicago wraca gorące i wilgotne powietrze. Meteorolodzy zapowiadają temperatury w granicach 80-90 st. F.

Przypominamy, że Labor Day to ostatni dzień, kiedy na plażach nad jeziorem są ratownicy. Po tym dniu można pływać tylko na własne ryzyko.

(jm)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*