Wyborczy wieczór Baracka Obamy ponownie w Chicago

Barack Obama po raz kolejny na miejsce swego wyborczego wiecu wybrał Wietrzne Miasto. W centrum konferencyjnym McCormick Place 6 listopada prezydent USA albo świętować będzie zwycięstwo, albo poczuje gorycz porażki.

fot. Flickr - David Katz/Obama for America/ Barack i Michelle Obamowie podczas wyborczego wiecu w Chicago w 2008 roku

Nieoficjalne informacje o tym, że Barack Obama planuje wyborczy wieczór planuje zorganizować w Wietrznym Mieście pojawiły sie przed kilkoma tygodniami. W środę potwierdził je sztab wyborczy kandydata Demokartów na prezydneta.

Wiec w wyborczy wieczór 6 listopada odbędzie się w centrum konferencyjnym McCormick Place, w którym przed kilkoma miesiącami odbywał się szczyt państw NATO. Szacuje się, że w imprezie uczestniczyć będzie maksymalnie 18 tys. osób, które obserwować będą napływające z komisji wyborczych rezultaty głosowania i wysłuchają na żywo wystąpienia prezydenta po ogłoszeniu zwycięzcy wyborów.

Czytaj więcej o WYBORACH PREZYDENCKICH 2012

Impreza organizowana w zamkniętej hali będzie mieć zdecydowanie skro,mniejszy charakter niż wieczór wyborczy Baracka Obamy sprzed czterech lat. Na 129 hektarach w wyjątkowo ciepły listopadowy wieczór w śródmieściu miasta zebrało się wtedy blisko ćwierć miliona mieszkańców Chicago i sympatyków czarnoskórego senatora z Illinois.

Z informacji wyciekających ze sztabu kandydata Demokratów wynika, że decyzja o zorganizowaniu wiecu w zamkniętej hali, nie na świezym powietrzu podyktowana jest głównie nieprzywidywalną w listopadzie pogodą. Według niektórych komentatorów Obamie nie udałoby się także zebrać tak licznej publiczności jak przed czteroma laty. Co więcej, niektórzy podejrzewają, że w ten sposób sztab prezydenta przygotowuje się na ewentualną porażkę. Łatwiej bowiem zapanować nad rozczarowaną 18-tysięczną publicznością w zamkniętej przestrzeni, niż rozgoryczonym tłumem wyborców w centrum miasta.

Sztab Baracka Obamy nie ujawnił na razie szczegółów programu wyborczego wiecu ani tego w jaki sposób mieszkańcy Chicago nabyć będą mogli bilety na imprezę.

mp

 

Categories: Chicago, Wybory 2012

Comments

 1. Krzysztof_Jarzyna_ze_Szczecina
  Krzysztof_Jarzyna_ze_Szczecina 18 października, 2012, 21:44

  mysle ze jadac do chicago moze powinien ze soba powoli zabrierac juz swoje walizki… czego jemu i calej ameryce zycze…

  Reply this comment
  • pepe
   pepe 18 października, 2012, 22:57

   A moze to ty faka powinienes zabrac ze soba z tad swoj tobolek bo Obama jest u siebie a ty przybledo jestes u siebie naturalizowany turysto?

   Reply this comment
  • yur
   yur 18 października, 2012, 23:56

   Kiedyś pisałeś, że jak żuci palenie, to ma twój głos, zmieniłeś coś w tym temacie, bo widzę, że tak.

   Reply this comment
   • Krzysztof_Jarzyna_ze_Szczecina
    Krzysztof_Jarzyna_ze_Szczecina 19 października, 2012, 06:46

    kompromitujesz sie prymitywie. jeszcze wczoraj wyplakiwales sie o szacunku do jezyka polskiego a dzisiaj walisz byki za ktore dzieci w dugiej klasie podstawowki dostawaly pasem w tylek od ojcow. faktycznie jezyk polski pelen jest trudnych slow i ich pisowni, ale slowo „rzucac” jest jednym. najczesciej uzywanych . nieznajomosc jego swiadczy nie tylko o zerowej edukacji , ale co gorsze – ze ty w swoim zyciu nie przeczytales zadnej ksiazki. nawet qwa 5-cio kartkowego janka muzykanta.
    a ty sobie zenado zasmiecasz leb jakimis ogonkami ….
    a co do palenia obamy i mojego glosu na niego- daj cytat wtedy siebie uwiarygodnisz a mnie zawstydzisz. a jak nie, to wiesz co…… now wlasnie

    Reply this comment
    • Katarzyna
     Katarzyna 19 października, 2012, 07:19

     I następny pisze o ortografi,ludzie jesteśmy w Ameryce-każdemu może sie zdarzyć napisać coś zle-a czy to jest jakiś problem?niesadze!!!!

     Reply this comment
     • Krzysztof_Jarzyna_ze_Szczecina
      Krzysztof_Jarzyna_ze_Szczecina 19 października, 2012, 07:44

      slyszalas takie powiedzenie ” jak kuba bogu tak bog kubie”? jureczek jest osoba dbajaca o czystosc jezyka polskiego na tym forum . ba- on nawet zada pisania ogonkow polskich znakow.w dziwne ze nie zauwazylas jego wczorajszego wpisu w tym temacie i nie zagrzmialas ze jestesmy w ameryce. jesli urodzilas sie tutaj i masz problem z pisownia jez. polskiego to pisz po angielsku – jestesmy w koncu w ameryce , to nasz drugi jezyk.

     • Czytelnikpostow
      Czytelnikpostow 25 października, 2012, 01:25

      Jak zwykle odwracasz kota ogonem pajacu.

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*