Wujek oskarżony o dostarczenie broni sprawczyni zabójstwa

Wujek oskarżony o dostarczenie broni sprawczyni zabójstwa

Mężczyzna podejrzany o dostarczenie swej siostrzenicy broni, która posłużyła do zabicia innej nastolatki został oficjalnie postawiony w stan oskarżenia pod zarzutem popełnienia morderstwa.

Endia Martin, zastrzelona 14-latka fot.Facebook

Endia Martin, zastrzelona 14-latka fot.Facebook

Policyjne śledztwo ustaliło, że Donnell Flora zamieszkały w okolicy 8300 South Buffalo w Chicago osobiście towarzyszył 14-letniej siostrzenicy w wyprawie do miejsca, gdzie dziewczyna oddała strzały do swej rówieśniczki.

Jak informuje „Chicago Sun-Times”, w miniony poniedziałek 14-latka, której nazwiska nie ujawniono, wyciągnęła pistolet i skierowała go w stronę również 14-letniej Endii Martin. Pociągnęła za spust, lecz broń się zacięła.

Podczas policyjnego przesłuchania 14-latka przyznała, że poprosiła o pomoc w naprawie broni  jedną z towarzyszących jej osób. Gdy broń została zwrócona, oddała strzały ze skutkiem śmiertelnym w plecy byłej przyjaciółki.

− Ta tragedia jest kolejnym argumentem za zaostrzeniem przepisów o kontroli broni − skomentował dramat w południowej dzielnicy szef chicagowskiej policji Garry McCarthy. −  W innych okolicznościach spór dwóch nastolatek o chłopaka zamieniłby się w bijatykę na pięści, gdy tymczasem doszło do morderstwa. To istne szaleństwo − dodał McCarthy.

Właściciel użytej do przestępstwa broni posiadał ją legalnie, ale przetrzymywał ją w samochodzie. 14 kwietnia zgłoszono jej kradzież. Departament policji nie zezwala swym funkcjonariuszom na przechowywanie broni w samochodzie, jednak takie prawo przysługuje osobom posiadającym licencję na noszenie ukrytej broni.

Podczas wstępnej rozprawy sądowej sędzia Stuart Paul Katz odmówił wypuszczenia podejrzanej na wolność po zapłaceniu kaucji, argumentując, że 14-latka „stanowi zagrożenie dla społeczeństwa i samej siebie”. (ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*