Wróciła fala kradzieży katalizatorów

Wróciła fala kradzieży katalizatorów

Jeżeli mieszkasz w północno-zachodnich rejonach miasta, parkujesz samochód na noc na ulicy, a rano po przekręceniu kluczyka w stacyjce wydaje on dziwny dźwięk, być może padłeś ofiarą złodziei katalizatorów, którzy znowu pojawili się w okolicy.

Do co najmniej siedmiu kradzieży katalizatorów doszło w ciągu zaledwie czterech dni na przełomie listopada i grudnia w chicagowskich dzielnicach Jefferson Park i Portage Park. Złodzieje wymontowują katalizatory spalin z samochodów zaparkowanych przez dłuższy czas na ulicach.

Policja zarejestrowała kradzieże w rejonach: 5300 W. Lockwood, 4900 W. Cuyler, 5300-5500 W. Berenice, 6000 W. Warwick, 5600 W. Lawrence, 5800 W. Montrose.

Złodzieje działają w nocy, ich łupem padają najczęściej katalizatory z samochodów o podniesionym zawieszeniu: terenowych, furgonetek i pick-upów. Sprawcy wybierają te pojazdy, ponieważ dostęp do katalizatora jest łatwy, a jego odłączenie nie wymaga stosowania podnośnika.

Brak katalizatora spalin łatwo zidentyfikować; samochód po uruchomieniu wydaje charakterystyczny, głośniejszy niż zazwyczaj dźwięk.

Policja prosi o zgłaszanie informacji mogących pomóc w ujęciu sprawców pod nr tel. (312) 744 8263.
(jm)

fot.123RF Stock Photos

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*