Właściciel Dodgers zainteresowany kupnem Chicago Tribune

Właściciel Dodgers zainteresowany kupnem Chicago Tribune

Mark Walter, właściciel zespołu baseballowego Dodgers, wyraził zainteresowanie kupnem gazet Los Angeles Times i Chicago Tribune.

 fot. KennethHan/Wikimedia

fot. KennethHan/Wikimedia

Los Angeles Times coś znaczy, ma swoją markę. Sądzę, że ludzie go nie doceniają. Kupię tę gazetę, jeśli cena będzie mi odpowiadać” − powiedział Walter, który jest także szefem Guggenheim Partners, chicagowskiej firmy świadczącej usługi finansowe. W ostatnich latach Walter nabył Dick Clark Production, The Hollywood Reporter, Billboard i Adweek. Nie wierzy, że kupienie obu gazet będzie złą inwestycją.

Przedsiębiorca zapewnił redakcję Los Angeles Times, że jako jej właściciel nie będzie wywierał nacisku na poświęcanie większej uwagi Dodgers z San Francisco niż innym zespołom sportowym. Dodał, że nie będzie się wtrącać do pracy dziennikarzy.

Obie gazety LAT i CT są  własnością Tribune Company, która posiada również Baltimore Sun, Orlando Sentinel i Sun-Sentinel.

Niedawno kupnem Tribune Co. byli zainteresowani multimiliarderzy i ultraprawicowi działacze polityczni, bracia Koch. Zrezygnowali jednak z tego pomysłu. Wśród potencjalnych nabywców obu gazet wymienia się  również: biznesmena i filantropa z Los Angeles Eliego Broada, właściciela Orange County Register i Long Beach Register Aarona Kushnera oraz magnata medialnego, założyciela News Corp. Ruperta  Murdocha.

(eg)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*