Właściciel apartamentowca nie oferuje recyklingu? Słono zapłaci

kubel1

Władze miasta przypominają wszystkim właścicielom domów, że zaostrzają kary za uchylanie się od uczestniczenia w recyklingu odpadów. Obowiązkiem właścicieli apartamentowców jest umożliwienie lokatorom segregowanie śmieci.

Władze zachęcają do zgłaszanie braku specjalnych pojemników recyklingowych dzwoniąc pod numer 311. Inspektorzy miejscy w ślad za tym zgłoszeniem natychmiast zainteresują się posesją. Jej właściciel na początek zostanie ukarany symbolicznym mandatem wysokości od 25 do 100 dol. Drugie wykroczenie w ciągu roku będzie już obłożone znaczną karą od tysiąca do 2,5 tys. dolarów. Na upartych i konsekwentnie odmawiających wykonania miejskiego przepisu czekają poważne grzywny, które mogą sięgnąć nawet 5 tys. dolarów.

Jak mówi portalowi DNAinfo dyrektor z miejskiego wydziału gospodarki komunalnej Chris Sauve na razie nie ma zalewu telefonów ze skargami, ale ma nadzieję, że informacja w lokalnych mediach przypominająca o zaostrzeniu kar, które weszły w życie 1 stycznia, zrobi swoje.

(tz)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*