Władze stanu zgodziły się na zamknięcie szpitala Westlake

Władze stanu zgodziły się na zamknięcie szpitala Westlake

Stanowa rada zatwierdziła zamknięcie szpitala Westlake, jedynej placówki medycznej w Melrose Park i okolicy. Władze tego zachodniego przedmieścia Chicago nie chcą się pogodzić z decyzją stanu.

Stanowa rada ds. placówek medycznych (Illinois Health Facilities and Services Review Board) zadecydowała, że właściciel szpitala Westlake, firma Pipeline Healthcare, może zamknąć szpital w trybie natychmiastowym. Wszystkich siedmiu członków rady głosowało 30 kwietnia za zamknięciem szpitala.

Dwa tygodnie wcześniej Sąd Najwyższy Illinois nakazał pozostawienie szpitala otwartym do końca miesiąca, ponieważ firma Pipeline Healthcare zaczęła redukować usługi i usuwać sprzęt medyczny jeszcze przed wydaniem decyzji przez radę stanową, która ma jurysdykcję w sprawie.

Władze Melrose Park stwierdziły, że jednak nie zrezygnują z walki o szpital i zwrócą się do prokurator stanowej powiatu Cook Kim Foxx o pomoc, ponieważ niedawno deklarowała ona solidarność z Melrose Park i okolicznymi mieszkańcami, którzy nie chcą utracić jedynej placówki medycznej w rejonie miasta.

(ao)

Na zdjęciu: Szpital Westlake w Melrose Park fot.Google Map

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*