Władze powiatu Cook zalecają rejestrację do Obamacare

Władze powiatu Cook zalecają rejestrację do Obamacare

Władze powiatu Cook apelują do mieszkańców, którzy potrzebują ubezpieczenia medycznego, aby jak najszybciej zarejestrowali się do Obamacare. Zdaniem ekspertów, osoby, które wykupią polisy do końca stycznia, będą ubezpieczone przynajmniej do końca roku, niezależnie od decyzji, jakie w kwestii Obamacare podejmie administracja prezydenta Donalda Trumpa.

Prezes Rady Powiatu Cook Toni Preckwinkle zamieściła w swym cotygodniowym biuletynie wypowiedź rejonowej federalnej dyrektor ds. zdrowia i opieki zdrowotnej, Kathleen Falk. Rozmawiając z gazetą „Chicago Tribune” dyrektor Falk wyraziła przekonanie, że każdy, kto wykupi polisę medyczną w ramach programu dostępnej opieki zdrowotnej ACA (ang. Affordable Care Act) − znanego jako Obamacare − będzie ubezpieczony przynajmniej do końca roku, niezależnie od decyzji, jakie zapadną w kwestii ACA w administracji prezydenta Trumpa.

Falk i Preckwinkle przypominają, że osoby, które wykupią polisy do 31 stycznia, będą ubezpieczone od 1 marca. Po 31 stycznia Obamacare będą mogły wykupić tylko osoby stojące w obliczu życiowych zmian takich jak poród, utrata dotychczasowego ubezpieczenia medycznego, czy wstąpienie w związek małżeński.

W Illinois do 24 grudnia 2016 r. ubezpieczenie za pośrednictwem Obamacare otrzymało, 351 270 osób − o około 4,4 tys. więcej niż w tym samym okresie 2015 r. − pokazują statystyki władz federalnych. W skali kraju do 24 grudnia z ACA skorzystało 11,5 mln Amerykanów. To o ponad 260 tys. osób więcej niż w analogicznym okresie 2015 roku.

Jak wynika z danych rządowych, w Illinois około jedna czwarta mieszkańców, którzy zarejestrowali się w ACA zrobiło to po raz pierwszy.

Zdaniem Preckwinkle, ACA jest ogromnym sukcesem wbrew temu, co się na ten temat mówi w stolicy kraju. Według szefowej powiatu, to zbawienie dla tych, którzy do tej pory nie mieli żadnego ubezpieczenia.

(ao)
fot.Yoon S. Byun/Pool/EPA

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*