Władze Chicago potępiły rodzimy terroryzm

Władze Chicago potępiły rodzimy terroryzm

Władze Chicago stanowczo potępiły wysyłanie przesyłek zawierających bomby rurowe do demokratycznych polityków i krytyków prezydenta Trumpa. Burmistrz Rahm Emanuel zapewnił, że w związku z ostatnimi wydarzeniami nie istnieje zagrożenie dla mieszkańców Wietrznego Miasta.

Przedstawiciele władz miejskich oświadczyli, że do Chicago nie dotarła żadna podejrzana przesyłka, przypominająca te, które w ostatnich dniach zostały wysłane do prominentnych demokratycznych polityków, m.in. do Baracka Obamy i Hillary Clinton.

Burmistrz Chicago Rahm Emanuel i demokratyczny senator z Illinois Dick Durbin potępili proceder zastraszania przeciwników politycznych i pogłębianie podziałów światopoglądowych. – Mam nadzieję, że te wydarzenia będą ostrzeżeniem dla ciemnych sił, które motywują ludzi do popełniania tego rodzaju czynów – powiedział Emanuel.

Burmistrz wezwał prezydenta Donalda Trumpa, aby w obliczu zagrożenia wewnętrznym terroryzmem zachowywał się „jak patriota, a nie jak nacjonalista”.
(gd)

na zdj. Rahm Emanuel fot.Tannen Maury/EPA

Categories: Chicago
Tags: terroryzm

Comments

 1. dosmucacz
  dosmucacz 26 października, 2018, 17:17

  Wszystko pięknie i ładnie. Panowie Emanuel i Durbin potępiają rodzimy terroryzm. Ale władze Chicago nie przestrzegają federalnego prawa imigracyjnego (podobnie jak Kalifornia i kilka innych stanów). Ciekaw jestem, czy kiedykolwiek to wyjaśnią? Wg pana Emanuela Trump powinien zachować się jak patriota, czyli otworzyć południową granicę i przyjąc z pokorą wszystkie oszczerstwa antyamerykańskich mediów głównego nurtu. Najlepiej gdyby ustąpił z urzędu razem M.Pence i oddał władzę H.Clinton i jej klice.

  Reply this comment
  • Nadzieja
   Nadzieja 27 października, 2018, 06:03

   Masz racje idioto-wszystko co napisales to cala prawda o takich idiotach jak ty ktorzy modla sie do do najwiekszego w dziejach klamcy (czytaj trumpa)
   Prawda jest taka (idioto) ze wszystko co napisales to brednie klamstwa i domniemania-wylacz fox news czy ich tlumacza rzepkowskiego i w mgnieniu oka bedziesz madrzejszy

   Reply this comment
 2. dosmucacz
  dosmucacz 27 października, 2018, 08:39

  Jak podaje Chicago Tribune, ilość uczniów w CPS zmalała w tym roku o kolejne 10000. To pewnie „patriotyzm” pana Emanuela się do tego przyczynił.

  Reply this comment
 3. Rysiu
  Rysiu 27 października, 2018, 20:51

  dosmucacz, czy ty jestes prawdziwy idiota czy ty tylko udajesz?

  Reply this comment
 4. Anonim
  Anonim 29 października, 2018, 07:41

  Mysle rysiu ze idiota to jestes ty, nie mam podstaw to tego by zapytac czy udajesz. dosmucacz warto dodac niech sie zajma chicagowskim terroryzmem bo niedlugo rysiu i jemu podobni beda sie bali wyjsc na ulice.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*